czwartek, 18 lutego 2016

Kończ waść....


Urlop. "Czas relaksu, relaksu to czas..." To też dobry moment, żeby dokończyć robótki niedokończone;)  3 aniołki czekają, żeby przyszyć sukienki, kamizelka dla synka - chyba muszę spruć i poprawić, bo zdążył już podrosnąć, białej serwety raczej na razie nie skończę, bo zabrakło mi nici. Hmm, trochę się tego nazbierało.
Ale na pierwszy ogień poszła ONA: żółta ananaskowa serwetka:Wzór znalazłam gdzieś w sieci gdy w ub roku szukałam wzoru serwetki do koszyczka. Zaczęłam ją dziergać w listopadzie. Wybrałam piękny słoneczny kolor, jakby na przekór jesiennej słocie ale w trakcie pracy trochę się nią rozczarowałam, bo gdy patrzyłam na schemat wydawało mi się, że będzie większa. Potem zajęłam się dekoracjami na Boże Narodzenie i tak mijały dni...:) Do zakończenia robótki brakowało tylko 2 ostatnich okrążeń..
Na szczęście na blogu Pomorze Craftuje ogłoszono wyzwanie, na wykonanie pracy inspirowanej twórczością Vincenta van Gogh'a. Nie będę oryginalna, gdy powiem, że moja żółciutka serwetka skojarzyła mi się z wszystkim znanymi "Słonecznikami" a w zasadzie będąc całkiem dokładnym - Martwa natura: wazon z dwunastoma słonecznikami. Szybciutko dorobiłam więc brakujące 2 rzędy, nakrochmaliłam, napięłam, wyprasowałam i - zamarłam. Serwetka jest naprawdę śliczna: delikatna i elegancka. Pokiwałam głową nad własną głupotą. Szkoda, że zdjęcie nie oddaje prawdziwego energetycznego koloru. 
No cóż, teraz mogę się dalej spokojnie cieszyć urlopem...


Oczywiście zgłaszam swoją pracę na wyzwanie PC Wyzwanie #16 -Van Gogh
 

5 komentarzy:

 1. Śliczna serwetka, piękny ananasowy wzór :)).

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna serweta i kolorek super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna serwetka, bardzo lubię wszelki ananasowe wzory :) Dziękujemy za zgłoszenie jej do wyzwania Pomorze Craftuje!

  Pozdrawiam, Joanna, DT PC

  OdpowiedzUsuń
 4. Tez tak mam ,że robótki czekają na swoją kolej !
  Wzór piękny , ponadczasowy :)

  OdpowiedzUsuń